Solar X box – “Plug&play“, třífázový vytěžovač/wattrouter pro elektrárny Solax X3 hybrid , Goodwe 10K-ET

Každý majitel fotovoltaické elektrárny, se dřív nebo později dostane do bodu, kdy začne zjišťovat, že potřebuje hospodařit s elektřinou „navíc“, kterou je schopná jeho elektrárna vyrobit, ale není ji jak zužitkovat. Wattrouter Solar X BOX – je první “Plug&play” třífázový wattrouter / vytěžovač / regulátor přebytků z fotovoltaických elektráren běžících na střídačích Solax X3 hybrid a GoodWe 10K-ET, který tento problém řeší.

Solar X box je jediný wattrouter / vytěžovač s instalací svépomocí. Jedná se o funkční celek – k instalaci wattrouteru není potřeba odborná firma ani specialista na fotovoltaické elektrárny. Instalace i nastavení je tak jednoduché, že to zvládne i šikovný laik, případně za pomoci „obyčejného“ elektrikáře. Přitom se jedná o plnohodnotné řešení hospodaření s přebytky elektrické energie, které má některé unikátní vlastnosti. Jako jediný wattrouter na trhu, disponuje precizní PID regulací, kterou lze použít i pro systémy bez baterie, se zakázanými přetoky do distribuční sítě. Díky tomu, je to perfektní řešení například pro bezbateriový, fotovoltaický ohřev vody z programu NZÚ light. Pomocí hybridního měniče  nejen ohřejete vodu, ale zároveň snížíte celkové účty za elektřinu v domě a to vše bez drahých baterií. Solar X BOX tady pracuje jen s přebytky energie. Dokáže citlivě donutit měnič k výrobě a ve chvílích, kdy přijde mrak nebo se spotřeba v domě zvýší, naopak snížit výkon tak, aby nedocházelo ke zbytečné spotřebě ze sítě.

Srdcem přístroje je prověřená, průmyslová PLC řídící jednotka. Jedná se o transparentní a robustní plug&play řešení v průmyslovém standardu. Osazený spínacími prvky s udávanou zatížitelností 4kw na jednu fázi. Připojení do elektroinstalace domu a zátěže přes běžné zásuvky 230/400V. Wattrouter si všechny potřebná data jako je kapacita baterie, aktuální spotřeba domu nebo výroba elektřiny na panelech, čte přímo ve střídači. Komunikace se střídačem probíhá po kabelu s koncovkou RJ45. Spíná kaskádově jednotlivá fáze (nejčastěji tři topná tělesa bojleru) podle nastavení SOC (kapacity) baterie nebo podle verze, plynule reguluje výkon do jednotlivých výstupů na základě přetoku do sítě, soc baterie. V případě systému bez baterie a se zakázanými přetoky, umí donutit střídač k výrobě pokud svítí slunce a s ohledem na aktuální spotřebu v domě se přizpůsobí tak, aby neohříval vodu ze sítě, ale jen z přebytků.  Možno podle verze takto postupně, nezávisle spínat 3,6, 10 a více výstupů / jednotlivých zařízení (topných těles, čerpadel apod.) Zobrazuje vybrané info o elektrárně.

 

Klíčové funkce
 • Plug and play jednoduchá instalace svépomocí, bez nutnosti odborné firmy.
 • Kaskádové, postupné spínání spotřebičů, topných těles nebo plynulá regulace, podle nastavených priorit s možností spínání celkem 3, 6 i více výstupů.
 • Verze 1 – třífázová nebo více jednofázových topných těles spíná kaskádově podle priorit nabití baterie.
 • Verze 2 – s plynulou precizní PID regulací. Výkon na tělesa posílá spojitě – plynule bez výkonových nárazů. Vhodné i pro systémy bez baterie se zakázanou dodávkou do sítě. Případně routuje přebytky z výroby do zátěže podle SOC. baterie s ohledem na aktuální spotřebu v domě, podle přetoku do sítě nebo podle aktuální výroby na panelech.
 • Pracuje pouze s přebytky z výroby a tím minimalizuje spotřebu z distribuční soustavy
 • Možno požít třífázově na 400V i do klasické jednofázové zásuvky 230V
 • Možnost manuální ovládání výstupů z displeje
 • Vynucený ohřev při signálu HDO (levném proudu) při nedostatku solární energie.
 • Bezlatenční real time monitoring FVE elektrárny – vybrané informace o elektrárně na displeji
 • Možnost přidání funkcí na míru ( čidla, ovládání čerpadel, spojité řízení dalších periferií)
 • Vhodné pro on-grid i off-grid ostrovní systémy

https://www.elektrikari-zlin.cz/


Ke stažení

>>>Návod<<<
>>>Ujištění o vzniku ES pROHLÁŠENÍ O SHODĚ <<<


Sestavte si svůj wattrouter Solar X BOX

Na formuláři níže si můžete nezávazně vybrat z dostupných variant Solar X boxu včetně doplňků a poslat nám poptávku nebo dotaz.

 

Jednotky jsou standardně dimenzovány spínacími a regulačními prvky s udávaným maximálním zatížením 4kW na výstup. Souběh všech výstupů u 3fázové verze max. 11kW, u jednofázové 3600W. Hodnota jistícího prvku před Solar X boxem max. 3x16A resp. 1x16A
Ceny jsou bez DPH.